Sprawa niepokojącej wiadomości pod adresem Donalda Tuska trafiła do prokuratury

Prokuratura otrzymała już informacje na temat osoby, która odpowiada za publikację niepokojącej wiadomości skierowanej do Donalda Tuska, przewodniczącego Koalicji Obywatelskiej, na jednym z portali społecznościowych. Sytuację tę bada również policja.

Z naszych źródeł dowiadujemy się, że w tej sprawie są prowadzone już czynności sprawdzające. Policja ma pełne świadomość, kim jest autor tego zaniepokojenia.

Materiały dotyczące zgłoszenia możliwości popełnienia przestępstwa, które zostały przekazane przez posła Pawła Olszewskiego, zostały dostarczone do Prokuratury Bydgoszcz-Północ przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Cała ta sytuacja zaczęła się od niepokojącej wiadomości, która pojawiła się na profilu Platforma Obywatelska Bydgoszcz w czasie, kiedy Donald Tusk odwiedził Bydgoszcz. Komentarz ten znalazł się pod zaproszeniem do spotkania w Bydgoszczy z liderem Koalicji Obywatelskiej, które zostało opublikowane na stronie Facebooka KO. Autor komentarza, który podpisał się swoim imieniem i nazwiskiem, stwierdził: „Szkoda, że nie mam dostępu do jakiejś broni czy coś, aby zrobić zamach na Niemca”.