Akcja społeczna walcząca z głodem

„Food Not Bombs”, to społeczna inicjatywa, której misją jest walka z głodem poprzez rozdawanie ciepłych posiłków osobom żyjącym w ubóstwie, bezdomnym i bezrobotnym. Tytuł tej akcji jest zarazem wyrazem protestu przeciwko decyzjom władz państw, które według zwolenników tej inicjatywy, powinny kierować swoje fundusze na dożywianie obywateli, a nie na wzmacnianie arsenału wojskowego.

Na samym początku realizacji projektu, celem było dostarczanie darmowych posiłków każdej osobie odczuwającej głód. Naturalną dla inicjatorów formą pozyskiwania jedzenia były sklepy, które chciały pozbyć się niesprzedanych zapasów produktów. Ta działalność z czasem ewoluowała, dodając do swojego repertuaru również dystrybucję odzieży, książek i zabawek dla potrzebujących.

W obecnym sezonie, rozpoczętym w październiku i trwającym do końca kwietnia, aktywiści z bydgoskiej sekcji „Food Not Bombs” rozdali imponującą ilość zupy, szacunkowo około 2000 litrów. Dodatkowo, obrali blisko 300 kg ziemniaków i podali około 400 litrów herbaty. Współpracująca z organizacją piekarnia w tym samym okresie przekazała tysiące chlebów, bułek i słodyczy. Od maja, w każdą sobotę, dostarczają świeże pieczywo i różnego rodzaju smakołyki do punktu „Jadłodzielnia WSG Foodsharing Bydgoszcz”, który znajduje się pod dwoma adresami: Adama Naruszewicza 11 i Obrońców Bydgoszczy 1.