Aktywna rola policjanta w lokalnej telewizji na rzecz bezpieczeństwa drogowego

Podkomisarz Remigiusz Rakowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy ponownie wystąpił w programie „Rozmowa dnia” nadawanym przez TVP Bydgoszcz. Jest to już kolejne jego pojawienie się na antenie. Tym razem, spotkanie telewizyjne odbyło się 23 października 2023 roku i było poświęcone tematowi bezpieczeństwa pieszych na drogach naszego regionu oraz istotnym akcjom o nazwie „Świeć przykładem” i „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”.

Podczas rozmowy, podkomisarz Rakowski zwrócił uwagę na konieczność korzystania przez pieszych z elementów odblaskowych. Podkreślił, że warunki atmosferyczne, takie jak słaba widoczność czy wczesny zmierzch, powodują, że piesi stają się mniej widoczni dla kierowców na drodze, nie tylko w obszarach zabudowanych.

W programie poruszono także temat ósmej edycji kampanii ogólnopolskiej „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Policjant przypomniał, że kierowcy będą mieli możliwość bezpłatnego sprawdzenia ustawienia świateł w swoich pojazdach. Akcja odbędzie się na wybranych stacjach kontroli pojazdów 28 października, 18 listopada i 9 grudnia bieżącego roku.

Na koniec swojego wystąpienia, podkomisarz Rakowski zaapelował do wszystkich o zachowanie rozsądku i przestrzeganie przepisów drogowych, szczególnie w okresie zbliżających się Święta Wszystkich Świętych.