Bydgoska rywalizacja rowerowa – efektowne rezultaty ze społecznością biznesową

Miesiąc pełen wspólnej rywalizacji z przełożonymi i współpracownikami, wyznaczony jednym celem – pokonywaniem możliwie największej ilości kilometrów na rowerze dla dobra własnego oraz firmy. Wszystko to miało miejsce w Bydgoszczy, gdzie zainicjowano nową formę rywalizacji rowerowej pod nazwą „Do pracy jadę rowerem”. Jeśli jednak zapragniecie poddać się kolejnemu wyzwaniu, macie taką możliwość, gdyż do 31 października trwa „Jesienna rywalizacja rowerowa”.

Zgodnie z koncepcją Europejskiego Tygodnia Mobilności, głównym założeniem tej bydgoskiej inicjatywy była motywacja pracowników do przesiadki na rowery. W akcję zaangażowani byli zarówno pracownicy, jak i ich szefowie. Wyniki są zdumiewające – 309 395 km pokonanych na rowerach i 21 660 treningów odnotowanych przy użyciu aplikacji Aktywne Miasta.

„Do pracy jadę rowerem” jest nowym, ekscytującym projektem rywalizacji sportowo-rekreacyjnej dla firm zlokalizowanych w Metropolii Bydgoszcz i ich pracowników. Przez 30 dni akcji, angażującej do zabawy na rowerach ponad 80 firm i 1100 pracowników, zdobyła ona pozytywne opinie. Z ogromną satysfakcją zauważamy, że wiele firm doceniło własnych pracowników poprzez nagrody w ramach wewnętrznej rywalizacji, co podkreśla jej społeczny charakter – mówi Tomasz Dobrowolski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Bydgoszczy ds. projektu marki „Aktywne Miasta”.

Na podium znalazły się następujące firmy: na pierwszym miejscu – CentrumRowerowe (ze zdobytymi 814 pkt. i aktywnością 7 pracowników), na drugim miejscu – TECHMED Bydgoszcz (611 pkt. i 8 aktywnych pracowników) oraz trzecie miejsce zajęła Pol-Elektra (611 pkt. i 17 aktywnych pracowników). Najlepsza firma otrzymała pakiet sponsorski o wartości 15 tysięcy zł, przyznany podczas wydarzenia Rowerowa Stolica Polski 2024.