Bydgoszcz: Nowy ulubieniec turystów z Wielkiej Brytanii

W najnowszym raporcie podróżniczym pod tytułem „Travel Trends 2024” Bydgoszcz została wymieniona jako jedno z europejskich miast, które najbardziej zyskują na popularności wśród Brytyjczyków. Raport bazuje na analizie procentowego wzrostu liczby wyszukiwania poszczególnych miast przez Brytyjczyków w internecie. Ciekawostką jest, że Bydgoszcz znalazła się na czwartej pozycji, wyprzedzając wiele innych popularnych destynacji.

Ta niewielka perła położona nad rzeką Brdą, Bydgoszcz, zdobywa serca Brytyjczyków, co potwierdzają dane z raportu „Travel Trends 2024”. W ostatnich latach miasto to dostrzeżono na mapie światowej turystyki, a jego popularność wśród podróżników zza naszej zachodniej granicy rośnie w zawrotnym tempie.

„Travel Trends 2024” to wynik badania nad preferencjami mieszkańców Wielkiej Brytanii dotyczącymi planowania przyszłych wakacyjnych wyjazdów. Bydgoszcz okazała się jednym z europejskich miast, które najbardziej pokochały ostatnio brytyjskie masy turystyczne.

Ranking został utworzony na podstawie analizy procentowego wzrostu liczby wyszukiwania konkretnych miast przez internautów z Wielkiej Brytanii. Miasto nad Brdą znalazło się na zaszczytnym czwartym miejscu, z 343-procentowym wzrostem liczby wyszukiwania. W raporcie „Travel Trends 2024” miasta, które znalazły się wyżej w rankingu to Vigo w Hiszpanii, niemiecki Lipsk i włoskie Rimini.