Odsłonięcie Bydgoskich Autografów – uroczystość zasłużonych dla miasta

W ostatnią sobotę października, dokładnie 28 dnia tego miesiąca, uliczka Długa w Bydgoszczy stała się areną ceremonialnego odsłonięcia autografów znakomitych postaci, które są silnie powiązane z historią i kulturą tego miasta. Rok 2023 będzie pamiętany jako okres, kiedy to obywatele Bydgoszczy zdecydowali się uhonorować Krystynę Gawek, Marka Chełminiaka oraz profesora Romana Ossowskiego.

Inicjatywa pod nazwą „Bydgoskie Autografy” nosi za cel uznawanie tych wyjątkowych osobistości, które poprzez swoje zaangażowanie i działania skierowane na promocję miasta zdobyły renomę zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami. Od początku istnienia projektu, proces nominacji kandydatów do tej prestiżowej nagrody jest otwarty dla mieszkańców, którzy mają możliwość zgłaszania swoich propozycji osób do uhonorowania.

W roku 2023 na betonowym chodniku Bydgoskiej Alei Autografów swoje podpisy uwiecznili kolejno: Krystyna Gawek, Marek Chełminiak oraz profesor Roman Ossowski. Uroczystość ta była nie tylko okazją do spotkania laureatów nagrody, ale również atrakcją dla niektórych ważnych postaci samorządu lokalnego. Wśród nich znaleźli się m.in. prezydent Rafał Bruski oraz przewodnicząca rady miasta Monika Matowska.