Dzień Bez Elektrośmieci obchodzony w Bydgoszczy

13 października, w całym kraju świętowano Dzień Bez Elektrośmieci. W Bydgoszczy, na wyjątkowy sposób uczczono to święto – uczniowie Szkoły Podstawowej numer 41 zaprezentowali pokaz mody inspirowany recyklingiem. Celem tego niecodziennego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi mieszkańców miasta na problem nadmiaru generowanych odpadów.

Zanim młodzi adepci sztuki projektowania i modelowania zaprezentowali swoje kreatywności, mieli okazję odwiedzić Rafała Bruskiego, prezydenta Bydgoszczy. Podczas rozmowy z włodarzem miasta, najmłodsi reprezentanci bydgoszczan podkreślali problem elektrośmieci. Zwrócili uwagę na konieczność właściwej segregacji odpadów oraz na fakt, że wszystko co jest już niepotrzebne, powinno być umieszczane w odpowiednich pojemnikach.

Pomysłodawcą oraz organizatorem tej proekologicznej inicjatywy była Fundacja Teraz Wy. Ta akcja nie jest pierwszym wspólnym przedsięwzięciem fundacji i Szkoły Podstawowej nr 41. Uczniowie tej placówki uczestniczyli wcześniej w innych projektach, w tym między innymi warsztatach przeciwdziałania przemocy.