Jubileuszowe 100. Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce odbędą się w Bydgoszczy

Polski Związek Lekkiej Atletyki oficjalnie potwierdził, że Bydgoszcz stanie się areną jubileuszowych 100. Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce. Wydarzenie zaplanowane jest między 28 a 30 czerwca 2024 roku i odbędzie się na stadionie noszącym imię Zdzisława Krzyszkowiaka.

Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Henryk Olszewski, podkreślił, że wybór Bydgoszczy nie był przypadkowy. Miasto to posiada znaczne doświadczenie organizacyjne, a także niesie za sobą historyczne walory. Wszystko to czyniło je idealnym kandydatem do pełnienia roli gospodarza tego prestiżowego wydarzenia sportowego.

Olszewski dodatkowo zaznaczył, że wybór terminu mistrzostw był podyktowany kalendarzem międzynarodowym, co powinno zapewnić wysoki standard zawodów. Prezes PZLA przewiduje, że podczas tych zawodów, które odbędą się w określonym przez World Athletics okienku na rozegranie krajowych mistrzostw, nastąpi finałowe ustalenie składu kadry na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Olszewski wyraził także nadzieję, że wydarzenie przyciągnie na trybuny stadionu w Bydgoszczy wielu entuzjastów lekkiej atletyki.

Również prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, nie ukrywa swojego zadowolenia z decyzji federacji. Podkreśla, że stadion przy ulicy Gdańskiej, który stanie się miejscem zawodów, był już wcześniej uprzywilejowany dla polskiej lekkiej atletyki. Jak zauważa Bruski, wiele talentów ujawniło się na bydgoskim stadionie Zawisza, a Irena Szewińska – Honorowa Obywatelka Bydgoszczy oraz „dama lekkiej atletyki”, ustanowiła tam swój rekord świata w 1976 roku. Ekscytacje prezydenta podsyca fakt, że Anita Włodarczyk poprawiła tam swój własny rekord globu 34 lata później. Zakończył swe przemówienie życzeniami dobrych wyników dla wszystkich uczestników imprezy.