Emilia Wasilewska i jej kawiarnia Coffee trip w Bydgoszczy

Jedna z najmłodszych przedsiębiorczyń w Bydgoszczy, Emilia Wasilewska, która nie ma jeszcze 20 lat, została właścicielką uroczej kawiarni o nazwie Coffee trip. To miejsce, które otworzyło swoje drzwi dla klientów kilka miesięcy temu, oferuje nie tylko wyśmienitą kawę z różnych zakątków świata, serwowaną na gorąco i na zimno, ale umożliwia również miłe spędzenie czasu, prowadząc interesujące rozmowy o najnowszych trendach w branży kawowej.

Świat kawy daleki jest już od czasów, gdy “małą czarną” podawano jedynie w stylu tureckim, w formie rozpuszczalnej czy co najwyżej jako espresso. Na dzisiejszym rynku bariści przekształcają kawę w prawdziwe dzieła sztuki, pokazują swoje umiejętności i rywalizują na międzynarodowych konkursach. Cały biznes tętni świeżością, a to za sprawą młodych ludzi jak Emilia Wasilewska, która prowadzi Coffee trip od maja bieżącego roku. Mimo wszystko, biznes to nie wszystko – jak podkreśla – ważne jest dla niej również budowanie lokalnej społeczności miłośników kawy.

Coffee trip to coś więcej niż tylko miejsce do picia kawy. To miejsce z duszą i domową atmosferą, gdzie można usłyszeć powtarzane przez Dale’a Coopera z „Miasteczka Twin Peaks” słowa o „damn fine cup of coffee”.

Kawiarnia Coffee trip mieści się przy ulicy Gdańskiej 22 w Bydgoszczy. To urocza przestrzeń, schowana przed zgiełkiem miasta, która zaprasza do odkrycia świata aromatycznej kawy.