Senior handlujący narkotykami zatrzymany przez policję w Bydgoszczy

77-letni mężczyzna, który był na celowniku organów ścigania za sprawą swojej działalności związanej z handlem narkotykami, został aresztowany przez funkcjonariuszy policji w Śródmieściu Bydgoszczy. Znajdował się on w mieszkaniu, które wynajmował, kiedy oficerowie wkroczyli do akcji. Jednocześnie, w ramach tej samej operacji, zatrzymany został inny mężczyzna, który próbował uniknąć konfrontacji z prawem – nad jego głową wisiała już wyrok ponad 5 lat pozbawienia wolności. Wysłano aż pięć nakazów doprowadzenia go do sądu.

Dzielnicowi funkcjonariusze położyli kres wolności 77-latka. Ten próbował unikać konsekwencji swoich czynów, za które groził mu rok pozbawienia wolności. Po ustaleniu miejsca jego pobytu w bydgoskim Śródmieściu, patrole ruszyły do akcji w celu sprawdzenia, czy mężczyzna rzeczywiście ukrywa się w mieszkaniu.

Po przybyciu na miejsce, okazało się, że senior nie mieszkał sam – dzielił lokal z dwiema innymi osobami. Ich nerwowe zachowanie natychmiast zwróciło uwagę i wzbudziło czujność funkcjonariuszy. Podczas przeszukania mieszkania, znaleźli plastikowy pojemnik zawierający kilkanaście gramów suszu roślinnego oraz foliowy worek z krajanką tytoniową o wadze ponad 300 gramów, której brakowało polskich znaków akcyzowych.