Inżynieralia 2024/2025: Politechnika Bydgoska prezentuje ofertę studiów dla maturzystów

Politechnika Bydgoska jest gospodarzem wydarzenia dla maturzystów z regionu kujawsko-pomorskiego, o nazwie „Inżynieralia”. Ta wyjątkowa impreza ma na celu przedstawienie szerokiej gamy kierunków studiów, które zostaną uruchomione w nadchodzącym roku akademickim 2024/2025. Wszystkie wydziały uczelni będą miały okazję do zaprezentowania swojej oferty edukacyjnej. Wydział Rolnictwa i Biotechnologii był pierwszym, który podzielił się swoim programem podczas pierwszego dnia Inżynieraliów.

W poniedziałek, 9 października, na terenie kampusu Politechniki Bydgoskiej w Fordonie odbyło się inauguracyjne spotkanie z cyklu Inżynieralia – seria ośmiu wydarzeń skierowanych do przyszłych studentów. Tego dnia Wydział Rolnictwa i Biotechnologii zaprezentował swoją ofertę edukacyjną finalnym rocznikom szkół średnich. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o tym, jakie perspektywy otwierają przed nimi studia na kierunkach takich jak agrotechnologia, architektura krajobrazu, biotechnologia, projektowanie żywności niskoprzetworzonej oraz zielarstwo i fitoterapia.

Tego dnia nie zapomniano także o nauczycielach. Opiekunowie uczniów, którzy towarzyszyli młodzieży podczas wizyty, mieli okazję wysłuchać prelekcji prowadzonej przez dr inż. Agatę Giełczyk. Tematem spotkania było wykorzystanie sztucznej inteligencji w procesie edukacji.