Kradzież z foteli masujących w Bydgoszczy – Motywem długi

Zespół do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją pod egidą Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, po dokładnym śledztwie, doprowadził do zatrzymania 37-letniego mieszkańca tego miasta. Bydgoszczanin był odpowiedzialny za kradzieże z włamaniem do dwóch foteli masujących, które znajdowały się w galeriach handlowych. Łączna kwota skradzionych pieniędzy wynosiła ponad trzy tysiące złotych.

9 października, funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w bydgoskiej komendzie miejskiej odkryli, że w jednej z galerii handlowych w Fordonie doszło do kradzieży pieniędzy z fotela masującego. Policja nawiązała kontakt z reprezentantem firmy będącej poszkodowanym przez tę sytuację i przyjęła od niego zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa.

Następnie, dzięki prowadzonym czynnościom, policja ustaliła personalia podejrzanego o te kradzieże. Udali się pod wskazany adres i tam odnaleźli 37-letniego mężczyznę. Jak informuje młodszy aspirant Krzysztof Bratz z zespołu komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa i został zatrzymany.

Badanie sprawy nie skończyło się jednak na tym etapie. Okazało się bowiem, że ten sam mężczyzna kilka dni wcześniej dokonał identycznego przestępstwa, kradnąc pieniądze z fotela masującego znajdującego się w innej galerii handlowej w Bydgoszczy. Podejrzany tłumaczył swoje działania potrzebą spłaty długów. Straty wynikłe z jego czynów wynoszą ponad trzy tysiące złotych – dodaje Bratz.

Z racji tego, że główny podejrzany już wcześniej był karany za podobne czyny, usłyszał zarzuty w stanie recydywy. Teraz grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.