Jasna Góra i Bydgoszcz: dwa miasta, jedno święto – Diecezjalne obchody Dnia Papieskiego

W dwóch rozpoznawalnych na mapie Polski miejscach, Jasnej Górze i Bydgoszczy, odbyły się diecezjalne obchody Dnia Papieskiego. Wśród uczestników nie zabrakło młodych osób, w tym także tych korzystających ze stypendiów oferowanych przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zaczęło się od pielgrzymki do miejsca, gdzie zasiada Królowa Polski, a następnie forum młodzieży, aby kulminacyjnym momentem było spotkanie u Pani Zawierzenia.

W czasie tych obchodów w kościele św. Jadwigi Królowej na Wzgórzu Wolności odprawiono Mszę Świętą. Ceremonię prowadził ks. infułat Mirosław Gogolik, który podczas kazania wspomniał o swoim osobistym doświadczeniu służenia Janowi Pawłowi II podczas jego pobytu w Gnieźnie, kiedy to był jeszcze diakonem. Ksiądz zauważył, jak wielkim czcicielem Eucharystii był ten Papież.

Po zakończeniu uroczystości oraz ogłoszeniu wyników konkursu papieskiego, studenci przygotowali szereg atrakcji dla najmłodszych. Wszyscy zgromadzeni udali się na 26,5-kilometrowy rajd rowerowy. Dystans ten nie był przypadkowy – to dokładnie tyle lat, ile trwał pontyfikat św. Jana Pawła II. Rajd zakończył się w Sanktuarium Zawierzenia w bydgoskich Piaskach. Jak podkreślił ks. Łukasz Krzewiński, diecezjalny koordynator Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, obchody Dnia Papieskiego miały kontynuować ideę „cywilizacji życia”, gdzie fundamentem jest miłość – jedyny właściwy sposób relacji między ludźmi.