Plan modernizacji stadionu Polonii ponownie odrzucony przez rząd

Pomimo licznych starań miasta Bydgoszcz, rząd kolejny raz zdecydował o nieprzyznaniu funduszy na dalszą modernizację stadionu „Polonii”. Wcześniej, miasto z sukcesem zakończyło pierwszy etap inwestycji i przygotowało kompletną dokumentację na kolejne etapy. Jednakże, w obliczu rządowych redukcji finansowania dla samorządów, realizacja kolejnych etapów jest uzależniona od pozyskania dodatkowych środków.

W okresie letnim 2020 roku, stadion Polonii zyskał nową trybunę prosto, która pomieścić może 2,5 tysiąca kibiców na biało-czerwonych siedziskach. Trybuna ta zapewnia doskonałą widoczność na cały tor. Planowane jest również pełne wyburzenie starej trybuny na pierwszym łuku i zastąpienie jej nową, zdolną pomieścić 4,5 tysiąca osób – podobną do tej wcześniej powstałej na prostej. Pod tą nową trybuną zaplanowano przestrzeń na muzeum sportu żużlowego.

Niestety, w wyniku wprowadzonych zmian w finansowaniu samorządów, cały projekt nie jest możliwy do zrealizowania wyłącznie za pomocą funduszy miasta. Tym samym, każdego roku Bydgoszcz wnioskuje o dofinansowanie tej inwestycji. W ostatnim wniosku, miasto prosiło o wsparcie finansowe na kwotę blisko 23 mln zł dla projektu o wartości 60 mln zł.