Podjęto działania w celu zwiększenia bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych

Rok 2021 przynosi zdecydowane działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach, a szczególnie na przejściach dla pieszych. Właśnie teraz trwają intensywne prace mające na celu doświetlenie, aż 20 z nich. Podejmowane kroki przynoszą wiele korzyści dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, zwłaszcza podczas okresu jesienno-zimowego, kiedy dni stają się coraz krótsze.

Aktualnie ekipy miejskie intensywnie pracują nad modernizacją oświetlenia ponad 20 przejść pieszych w różnych częściach miasta. Za pomocą specjalistycznych opraw umieszczonych na latarniach, które skierowują światło bezpośrednio na przejścia dla pieszych, zapewniane jest lepsze dostrzeganie pieszych przez kierowców. To pozwala im na wcześniejszą reakcję i zwiększa bezpieczeństwo na drogach, głównie podczas późnej jesieni i zimy. Zmiany te są częścią programu mającego na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Bydgoszczy.

Do tej pory, dzięki podobnym działaniom, prawie 100 przejść dla pieszych w mieście zostało dodatkowo oświetlonych. Tego roku planowane jest zwiększenie tego numeru. Prace nad doświetlaniem kolejnych przejść mają kosztować ponad 1,3 mln zł. Do tej pory na liście miejsc do doświetlenia odznaczono już 16 lokalizacji, gdzie wykonano niezbędne prace instalacyjno-montażowe.