Polska piłkarska młodzież zremisowała z Niemcami

W meczu pomiędzy polską a niemiecką reprezentacją piłkarską do lat 19, który odbył się na stadionie Zawisza w Bydgoszczy, Polacy za każdym razem otwierali wynik spotkania. Niemcy jednak nie pozostawali dłużni i trzykrotnie doprowadzali do remisu.

W dniu 17 października zakończyły się kwalifikacje do mistrzostw Europy U-19, które miały miejsce zarówno w Bydgoszczy, jak i innych lokalizacjach na terenie naszego regionu. W turnieju udział wzięła też polska drużyna, która rywalizowała z Macedonią Północną, Kazachstanem oraz Niemcami. Niestety, pomimo walki, nasza reprezentacja doznała porażki 0:2 w starciu z Macedonią Północną, natomiast pokonała Kazachstan 3:0. Decydujący o awansie mecz z Niemcami był absolutnie kluczowy dla polskiej drużyny. Aby awansować do kolejnej fazy eliminacji, biało-czerwoni musieli wygrać.

Mech rozgrywki był zdecydowanie na korzyść naszych piłkarzy, którzy prowadzili 1:0, następnie 2:1 i w końcu 3:2. Niemniej jednak, mimo ciągłego prowadzenia, za każdym razem Niemcy potrafili zdobyć gola wyrównującego. Ostateczny remis 3:3 nie zapewnił polskiej drużynie awansu, bowiem Macedończycy zgromadzili tyle samo punktów, a dodatkowo wygrali bezpośrednie starcie z Polską.

Choć nasi zawodnicy nie byli w stanie strzelić kluczowego gola, który przesądziłby o ich zwycięstwie, uplasowali się na trzecim miejscu. Nie udało im się także zapewnić awansu jako najlepsza drużyna z eliminacji z trzecich miejsc – tym tytułem mogli pochwalić się Węgrzy.