Przedszkolaki w Bydgoszczy rozpoczynają piłkarską karierę

Początki kariery piłkarskiej dla najmłodszych mieszkańców Bydgoszczy zainicjowane zostały przez Akademię Chemika. Dzieci, które uczęszczają do miejscowych żłobków i przedszkoli, mają niepowtarzalną możliwość wzięcia udziału w specjalistycznych szkoleniach, prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów tej właśnie akademii.

Te unikalne „przedszkola piłkarskie” oferują dzieciom nie tylko gry i zabawy z piłką, ale również szereg różnego rodzaju aktywności ogólnorozwojowych. Bydgoski Budżet Obywatelski umożliwił realizację tych zajęć, które wybrane zostały w procesie demokratycznego głosowania. Sesje odbywają się w niewielkich grupach, składających się z około 10-20 uczestników, a całe spotkanie trwa blisko 30 minut – czas ten jest uważany za optymalny dla dzieci.

Podczas zajęć każde dziecko angażuje się w różne aktywności – jest to czas pełen uśmiechu i śmiechu. Przedszkolaki biegają zarówno z piłkami jak i bez nich, a także ścigają się, skaczą i korzystają z wielu innych akcesoriów treningowych. Szczególną wagę przywiązuje się do wysokiej jakości szkoleń – zajęcia prowadzą bowiem wykwalifikowani trenerzy z Akademii Piłkarskiej Chemika, która jest dumna ze swojego Złotego Certyfikatu Polskiego Związku Piłki Nożnej.