Bydgoszcz mobilizuje mieszkańców do udziału w wyborach parlamentarnych

Z uwagi na duże zainteresowanie mieszkańców Bydgoszczy nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi, miejskie służby związane z przygotowaniami do tego wydarzenia pracują pełną parą. Kolejnym krokiem jest szkolenie członków komisji obwodowych i przygotowywanie lokali wyborczych. Władze miasta aktywnie zachęcają swoich obywateli do udziału w głosowaniu, uważając go za istotny element budowania pozycji Metropolii Bydgoszcz. Ale jak mieszkańcy mogą wpłynąć na ten proces?

Choć urzędnicy nie sugerują nam konkretnych nazwisk czy partii politycznych, na które powinniśmy oddać nasz głos, mocno podkreślają znaczenie frekwencji wyborczej. Zachęcają do popierania kandydatów pochodzących z naszego miasta, uważając, że ich obecność w Sejmie może tylko przynieść korzyści Bydgoszczy.

Mocne stanowisko reprezentantów Bydgoszczy w parlamencie to silne wsparcie dla Metropolii Bydgoszcz, gdzie liderem jest właśnie Miasto Bydgoszcz – takie informacje możemy znaleźć na oficjalnym portalu miasta, Bydgoszcz Informuje.

Wskazują także na to, że im większa jest liczba miejscowych polityków w parlamencie, tym większe są szanse na uzyskanie wsparcia w kwestiach istotnych dla samorządów, które były dotychczas pozbawiane środków finansowych – zauważa miejski urząd.