Przygotowania do budowy drogi ekspresowej S10 łączącej Szczecin z Warszawą

Budowa drogi ekspresowej S10, która w przyszłości ma być najszybszym połączeniem drogowym między Szczecinem a Warszawą, stanowi kluczowe przedsięwzięcie dla regionu. Szczególnie ważne jest to dla miast takich jak Bydgoszcz i Toruń, które są największymi ośrodkami miejskimi regionu. To właśnie dzięki tej inwestycji, mieszkańcy tych miast będą mieli szybki i sprawny dojazd do wielkopolskiego, zachodniopomorskiego oraz mazowieckiego.

Obecnie skupiamy się na przygotowaniach do budowy odcinka, który pozwoli na połączenie województwa kujawsko-pomorskiego z mazowieckim. Pomimo że sama budowa jest końcem procesu, przygotowanie tej inwestycji drogowej to skomplikowany proces, który wymaga wieloletnich starań oraz uzgodnień.

Rozwijane są aktualnie dokumenty przygotowawcze dotyczące planowanej budowy drogi ekspresowej S10 na odcinku od autostrady A1 do Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (OAW). Planowany odcinek ma mieć około 100 km. Dodatkowo, przygotowywany jest również fragment drogi ekspresowej S50 o długości około 20 km, który ma stanowić łącznik z drogą S7.