Szczyt zręczności: Finał III Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego „Bawimy się lalkami”

Salon Hoffman KPCK, znajdujący się przy Placu Kościeleckich 6 w Bydgoszczy, stanie się miejscem wielkiego wydarzenia dnia 20 października. O godzinie 16.00 uroczyście zapraszamy na finał trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego pod hasłem „Bawimy się lalkami”.

Pierwszym punktem programu będzie spektakl lalkowy dla najmłodszych, zatytułowany „Tajny klub przyrodnika”. Przedstawienie oparte będzie na autorskim scenariuszu i pokaże wybrane prace konkursowe. Za realizację spektaklu odpowiada Teatr Śmigło działający przy KPCK w Bydgoszczy. Po zakończeniu przedstawienia, uczestników i gości powita na miejscu Dyrektor Kujawsko- Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, Pani Ewa Krupa. Następnie odbędą się warsztaty teatralne pod hasłem „Kukła w teatrze”, na które serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki teatralnej.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród planowane jest na godzinę 17.00. Po ogłoszeniu wyników, laureaci otrzymają nie tylko nagrody, ale także wyróżnienia i dyplomy. Całość wydarzenia zakończy otwarcie wystawy prac konkursowych. W ramach wydarzenia odbędzie się warsztat poświęcony nadesłanym lalkom oraz możliwość indywidualnego lub grupowego zwiedzania wystawy przez następne dwa tygodnie. Zapraszamy na to wydarzenie zarówno małych, jak i dużych miłośników sztuki teatralnej.