Sukces małych inwestorów z Bydgoszczy

Grupa profilaktyków z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy miała przyjemność uczestniczyć w ceremonialnym otwarciu nowego placu zabaw. Co fascynujące, ten niepozorny plac zabaw wyłonił się jako owoc „podatków” płaconych przez młode umysły, które uczyły się sztuki przedsiębiorczości poprzez projekt „Małe Miasto Białe Błota”. Chcielibyśmy pogratulować tym młodym inwestorom ich pierwszej udanej realizacji.

Inicjatywa „Małe Miasto Białe Błota” to dzieło Fundacji Teraz Wy, skierowane do 108 dzieci uczęszczających na półkolonie w gminie Białe Błota. Za sprawą tego projektu, nasze młode pokolenie miało okazję zapoznać się z różnymi zawodami, w tym również z rolą policjanta. Jednakże nauka nie kończyła się na poznaniu zawodów – dzieci również zgłębiały tajniki przedsiębiorczości. Pracowały, zarabiały pieniądze i odprowadzały podatki – kroki, które są nieodzowną częścią dorosłego życia.

Na zakończenie projektu, młodzi uczestnicy mieli okazję podjąć decyzje na poziomie inwestycyjnym. Poprzez głosowanie, wybrali realizację placu zabaw, który ostatecznie powstał dzięki zgromadzonym przez nich „podatkom”.