Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 w bydgoskim komisariacie

Czwartoklasiści z bydgoskiej Szkoły Podstawowej nr 17 postanowili udać się na wycieczkę do komisariatu w centrum miasta. Celem tej wizyty było zrozumienie i doświadczenie z bliska, jak wygląda życie policjantów na codziennym posterunku. Dzieciom udało się zgłębić wiele fascynujących aspektów pracy przewodników psów policyjnych, a także zdobyć cenne informacje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze specjalizujący się w profilaktyce przyjęli młodych gości. W ramach swojej codziennej służby prowadzą regularne działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży, mające na celu propagowanie bezpieczeństwa, a także przybliżanie funkcji i obowiązków policjanta. Świadomi są oni wartości, jaką niesie za sobą interakcja z najmłodszymi obywatelami, dlatego nie tylko odwiedzają szkoły na zaproszenie, ale również z entuzjazmem inicjują i organizują spotkania w komisariacie.

Podczas wizyty, uczniowie mogli obserwować pracę policjantów na żywo. Stałym elementem takich spotkań jest nauka bezpieczeństwa w kontakcie ze zwierzętami, którą czwartoklasiści zgłębili dzięki wykładom doświadczonych przewodników psów. Szczególną radość sprawiło im spotkanie z psami służbowymi – Badim, Ikerem i Legionem. Czworonogi pokazały swoje umiejętności, potwierdzają swoją skuteczność i predyspozycje do pracy w służbach.