Bydgoszcz dołącza do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO

31 października to ważna data dla miasta Bydgoszcz, które znalazło się wśród 55 miejscowości na świecie uhonorowanych przez UNESCO i dołączonych do międzynarodowej Sieci Miast Kreatywnych. To jedyny reprezentant Polski w tym gronie w bieżącym roku. W przeszłości, tytuły kreatywności w literaturze zostały przyznane Krakowowi i Wrocławiowi, w kinematografii – Łodzi i Gdyni, natomiast w muzyce – Katowicom.

Bydgoszcz jest miastem, które od dawna pulsowało rytmami muzyki. Domem dla takich instytucji jak Opera Nova, Filharmonia Pomorska, Teatr Polski, szkoła muzyczna i Akademia Muzyczna. Trudno byłoby też nie wspomnieć o wielu lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się tam regularnie. Właśnie te aspekty sprawiły, że miasto to zostało zauważone przez UNESCO i dołączyło do Sieci Miast Kreatywnych.

Iwona Waszkiewicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy, podkreśla znaczenie tego uznania. Według niej jest to nie tylko duże wyróżnienie dla miasta, ale również szansa na jeszcze bardziej intensywny rozwój, szczególnie w obszarze kultury.