Zaplanowane prace remontowe na drodze krajowej 10 mogą spowodować utrudnienia dla kierowców

Wszystkich kierujących podróżujących trasą Bydgoszcz – Toruń drogą krajową nr 10 czekają utrudnienia w najbliższe dwa weekendy. Powodem jest zaplanowany przez zarządcę drogi remont na wybranym odcinku trasy.

Potwierdzenie informacji o planowanych pracach przekazuje regionalny oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Remont dotyczy nawierzchni drogi krajowej nr 10 na odcinku pomiędzy Emilianowem a Cierpicami. Zgodnie z informacją przekazaną przez zarządcę, prace budowlane będą przeprowadzane wyłącznie w dni wolne od pracy.

Harmonogram prac wymaga od kierowców cierpliwości, gdyż roboty drogowe będą prowadzone jutro, czyli 18 listopada oraz następnej soboty, 25 listopada. Prace potrwają prawie cały dzień i obejmą odcinek długości nieco mniej niż dwa kilometry. W czasie trwania prac obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Należy też przypomnieć, że równolegle z remontem na drodze krajowej nr 10, prace remontowe prowadzone są na drodze krajowej nr 80. Tamtejsza modernizacja nawierzchni odbywa się w miejscowościach Górsk i Przysiek. Jak na razie, GDDKiA przekazuje optymistyczne wieści dla kierowców, twierdząc, że prace na owej trasie zbliżają się do końca. Możliwe jest nawet, że zakończą się jeszcze w bieżącym miesiącu. Niemniej jednak, z powodu prac w Przysieku wprowadzono tam ruch wahadłowy.