Bydgoszcz inwestuje w modernizację miejskiego oświetlenia – duże oszczędności w zasięgu

Bydgoszcz, miasto znane z ambitnych projektów, obecnie skupia swoje siły na przeprowadzeniu gruntownej wymiany starzejącego się oświetlenia ulic. To zadanie nie tylko pozwoli na znaczne ograniczenie liczby awarii, które nękają mieszkańców, ale także przyniesie znaczące oszczędności. Starannie zaplanowane działania obejmują zarówno przygotowanie odpowiednich projektów, jak i zdobywanie potrzebnych do ich realizacji środków.

Po zamontowaniu nowego oświetlenia na alei prymasa Stefana Wyszyńskiego, plany miasta na najbliższe lata przewidują kolejne, jeszcze bardziej intensywne działania. W realizacji tej masywnej inwestycji kluczową rolę odegrają fundusze zewnętrzne, które Bydgoszcz ma nadzieję pozyskać.

Biorąc pod uwagę fakt, że już we wrześniu miasto zdołało uzyskać dofinansowanie z programu Elena, stworzonego przez Europejski Bank Inwestycyjny, wydaje się, że są ku temu solidne podstawy. Program ten oferuje wysokie – aż 90-procentowe – wsparcie finansowe dla inwestycji, które mają na celu poprawę efektywności energetycznej, także w zakresie infrastruktury. Szacunkowa wartość całego projektu modernizacji oświetlenia ulic w Bydgoszczy przekracza 13 milionów złotych.