Rozpoczęcie budowy drugiego etapu Akademickiego Centrum Sportu Politechniki Bydgoskiej

Symboliczne rozpoczęcie prac na drugim etapie Akademickiego Centrum Sportu Politechniki Bydgoskiej już za nami. Inwestycja, która reprezentuje nowoczesne podejście do sportu, będzie zlokalizowana w Fordonie i jej realizacja zajmie kilkanaście miesięcy.

Budowa ruszyła pełną parą na początku grudnia. Rektor Politechniki Bydgoskiej, profesor Marek Adamski, symbolicznie dał sygnał do rozpoczęcia inwestycji. Na chwilę obecną teren przy skrzyżowaniu ulic Akademickiej i prof. Kaliskiego jest ograniczony płotem i nie ma tam jeszcze żadnej widocznej aktywności budowlanej. W ciągu najbliższego roku powstaną tu jednak kryte korty tenisowe, strzelnica oraz boiska do gier zespołowych – koszykówki, siatkówki i piłki nożnej. Dodatkowo, zostanie utworzona strefa dedykowana lekkoatletyce. Całość inwestycji szacowana jest na około 42 miliony złotych.

Profesor Marek Adamski podkreśla, że przestrzeń ta była długo oczekiwana przez studentów uniwersytetu. „W ostatnich latach nasza uczelnia zdecydowała się na realizację największego programu inwestycyjnego w swojej historii, o wartości przekraczającej 250 milionów złotych. Akademickie Centrum Sportu jest jednym z kluczowych elementów tej inwestycji. Jest to profesjonalny kompleks sportowy, który stanowi niezbędne zaplecze dla nowoczesnego i dynamicznie rozwijającego się kampusu” – mówi Adamski.