Seniorzy z Bydgoszczy witają nowe Centrum Seniorów na Dworcowej 3

Z okazji Mikołajek, starsi mieszkańcy Bydgoszczy otrzymali wyjątkowy prezent w postaci otwarcia Centrum Seniorów Dworcowa 3. To długo oczekiwane wydarzenie miało miejsce w środę, 6 grudnia. Po symbolicznym przecięciu wstęgi, seniorzy mogli cieszyć się pierwszymi zajęciami jogi w nowo otwartym centrum.

Rozpoczęcie uroczystości nastąpiło punktualnie o dziesiątej rano, kiedy to prezydent miasta, Rafał Bruski, wraz z przewodniczącą Bydgoskiej Rady Seniorów, Marią Gałęską, dokonali tradycyjnego przecięcia wstęgi. Następnie goście udali się do największego pomieszczenia Centrum, gdzie czekało na nich wiele atrakcji.

Udział w wydarzeniu wzięli nie tylko przedstawiciele Rady Miasta i Rady Seniorów, ale również specjalni goście. Wśród zaproszonych znaleźli się fryzjerzy, którzy przez wiele lat upiększali bydgoszczan w swoim salonie usytuowanym przy ulicy Dworcowej 3. Dla jednego z nich, mistrza Jana Stoppela, miejsce to miało szczególne znaczenie. Właśnie tam, w latach 1961-1965, rozpoczynał swoją karierę fryzjerską. Wspominał, jak udało mu się zdobyć zaufanie wielu klientów, którzy regularnie odwiedzali ten salon.

Historia tego miejsca zakończyła się jednak w 2016 roku, kiedy to salon fryzjerski został zamknięty. Miasto postanowiło jednak przywrócić mu dawną świetność i nadać nowe życie, tworząc w tym miejscu Centrum Seniorów.