Fundacja "Wiatrak" inspiruje do pieczenia słodkości dla biednych mieszkańców Bydgoszczy

Świąteczną akcję pod hasłem „Piernik do Wiatraka” zorganizowała Fundacja „Wiatrak”, której głównym celem jest wsparcie ubogich mieszkańców Bydgoszczy poprzez dostarczanie im domowych wypieków. Każdy, kto chciałby włączyć się w to działanie, może upiec dowolną liczbę pierników i przekazać je fundacji do 19 grudnia. Siedziba „Wiatraka” znajduje się przy ulicy Bołtucia 7.

Ewa Szałkowska, reprezentująca biuro prasowe fundacji, wyjaśnia, że pierniki można również zostawić w koszach specjalnie oznakowanych do tego celu w sześciu bydgoskich kościołach. Wolontariusze „Wiatraka” zadbają o to, aby upieczone słodkości trafiły do uczestników wigilii dla ubogich, jaka ma miejsce 20 grudnia w Hali Sportowo-Widowiskowej „Immobile Łuczniczka”.

Pierwsza porcja pierników została już przygotowana przez wolontariuszy fundacji w ich siedzibie. Ks. dr Piotr Wachowski, prezes „Wiatraka”, podkreśla, że na tę okazję stworzyli wyjątkowy przepis, który tradycyjne składniki wzbogaca szczyptą radości i dużą dawką dobroci.

W sali restauracyjnej Domu Jubileuszowego Jana Pawła II zapanował świąteczny klimat. Zostały tam ustawione trzy stoły, przy których pracowało kilka osób. Jedną z nich była Nikola Maciejewska, członkini Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej oraz wolontariatu „4don4LORD”, która podkreślała swoje pasjonujące pragnienie pomagania innym. Nikola zwróciła uwagę na to, że Jezus zawsze miał serce otwarte dla ubogich i służył pomocą każdemu, kto jej potrzebował.