Policja w Bydgoszczy rozbija kryminalną grupę produkującą narkotyki

Efektywne działania funkcjonariuszy komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy, kontrolowane przez Prokuraturę Okręgową w Toruniu, doprowadziły do rozbicia organizacji przestępczej. Ta zorganizowana grupa zajmowała się produkcją oraz wprowadzaniem na rynek substancji narkotycznych. Dzięki skutecznym operacjom, policjantom udało się zlokalizować i zneutralizować laboratorium, w którym produkowane były narkotyki.

W trakcie akcji policyjnej udało się przejąć ponad 300 kg nielegalnych substancji, znanych jako 3-CMC i 4-CMC, a także kilkanaście tysięcy litrów płynnej substancji służącej do produkcji tychże narkotyków. Na skutek tej operacji sześć osób usłyszało zarzuty a cztery spośród nich zostały tymczasowo osadzone za kratkami.

Kryminaliści z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wpadli na trop tej przestępczej organizacji kilka miesięcy temu. Z zebranych informacji wynikało, że na terenie województwa kujawsko-pomorskiego rozprowadzane są nielegalne substancje.

Podjęte działania pozwoliły na identyfikację kilku osób podejrzanych o udział w narkotykowym procederze. Choć początkowo wszystko wskazywało na to, że ich działalność ogranicza się do dystrybucji narkotyków, dalsze śledztwo ujawniło, że są także zaangażowani w ich produkcję. Mimo iż przestępcy skutecznie maskowali swoje działania, nie udało im się zmylić bydgoskich policjantów, którzy krok po kroku odkrywali mechanizm ich przestępczego procederu.