Fabryka Lloyda: Od budowy statków do serca rozrywki Bydgoszczy

Obecnie znana jako miejsce, gdzie z pasją bawią się mieszkańcy miasta podczas różnorodnych wydarzeń muzycznych, Fabryka Lloyda w Bydgoszczy ma za sobą bogatą historię. W przeszłości była to hala produkcyjna, gdzie tworzono barki i statki. Dziś znajduje się tam jedno z głównych miejsc na kulturalnej mapie Bydgoszczy, które przyciąga liczne tłumy podczas takich wydarzeń jak Festiwal Podróżnicy. Lokalizacja? Ulica Fordońska 156.

Właściciel obiektu, Łukasz Gliński, pochodzi z Warszawy, ale swoje pierwsze kroki stawiał w Bydgoszczy przy torze kajakowym w Brdyujściu. Jako młody sportowiec reprezentował barwy warszawskiej Spójni.

A jak to się stało, że osiedlił się tu na dobre? Łukasz opowiada z uśmiechem: – Przywiodła mnie tu żona. Z profesjonalnego sportu przeszedłem na rekreacyjne pływanie kajakowe. W młodości mieliśmy znakomitego trenera, który organizował dla nas spływy kajakowe w różnych regionach Polski.

Łukasz ma również marzenie dotyczące młodych bydgoskich kajakarzy, którzy z zapałem trenują na miejskim odcinku Brdy: – Chciałbym, aby ich trenerzy z równym entuzjazmem pokazywali im piękno rzeki w Borach Tucholskich. Nie każdemu sportowcowi dane jest zdobyć olimpijskie trofeum, ale istotne jest, aby zostawić w nich miłość do rzeki i pływania, która będzie trwać przez całe dorosłe życie.