Strefa relaksu dla wszystkich mieszkańców: nowy projekt miejski na Fordonie

Władze miejskie podjęły decyzję o stworzeniu nowego projektu, który ma na celu zagospodarowanie obszaru zlokalizowanego przy ulicy Zaruskiego na Fordonie. Na tym miejscu powstanie tzw. „Integracyjna strefa relaksu”, która będzie dostępna dla każdego – zarówno młodego i starszego pokolenia, jak i osób zdrowych oraz niepełnosprawnych.

Bliskość ulicy Orląt Lwowskich, a także położenie na osiedlu Tatrzańskim sprawia, że zaproponowany teren jest dobrze znany lokalnym mieszkańcom. Funkcjonuje on jako miejsce, gdzie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia społeczne, takie jak festyny czy imprezy plenerowe. To tu również cyrk oraz wesołe miasteczko zazwyczaj rozbijają swoje namioty. Jednakże część tego obszaru, konkretnie ta znajdująca się od strony ulicy Zaruskiego, ma zostać zagospodarowana na stałe. Pomysł ten jest wynikiem inicjatywy lokalnej społeczności, która zgłosiła go do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Aktualnie trwa procedura mająca na celu wybór wykonawcy dla zadania przygotowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Dokumentacja ta będzie stanowiła podstawę do realizacji omówionej inwestycji. W ramach projektu planowane jest zainstalowanie różnego rodzaju atrakcji, takich jak huśtawki dla dzieci, zadaszone huśtawko-ławki przeznaczone dla osób starszych, czy nietypowe karuzele, w tym na przykład pionowa karuzela do zwisania oraz karuzela pionowa z dwuosobowymi lub trzyosobowymi siedziskami.