Dokończono przebudowę placu zabaw i skweru na terenie osiedla Jachcice

Po zakończeniu prac modernizacyjnych, mieszkańcy Jachcic mają do dyspozycji odnowiony plac zabaw położony przy Przedszkolu nr 58 oraz nowo zaaranżowany skwer znajdujący się w pobliżu ulicy Czołgistów. Plan tych zmian powstał dzięki zaangażowaniu społeczności lokalnej, która podczas głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski opowiedziała się za realizacją owych przedsięwzięć.

Przeprowadzone na terenie przedszkola przy ulicy Niecałej prace obejmowały szereg działań. Zgodnie z projektem, miejsce to zostało wyposażone w specjalną nawierzchnię z piasku o powierzchni około 172 metrów kwadratowych, zaprojektowaną pod urządzenia zabawowe. W ramach projektu dostarczono i zamontowano także kompletny zestaw sprzętu do zabawy, który składał się między innymi z trzywieżowego zestawu zabawkowego, linearium, piaskownicy, podwójnej huśtawki, bujaka, ławki ze stolikiem oraz kosza na śmieci. Dodatkowo, dla bezpieczeństwa dzieci, otoczono obszar placu ogrodzeniem panelowym.

Prace modernizacyjne objęły również skwer usytuowany na skrzyżowaniu ulic Czołgistów i Partyzantów. W ramach tego projektu odnowiono trawiastą nawierzchnię oraz zorganizowano mini plac ze specjalnie zaprojektowanymi elementami małej architektury. Dodatkowo, umieszczono na tym terenie nowe ławki, kosze na śmieci oraz karmnik dla ptaków. Dodatkowo, wzbogacono zieleniec o prawie 200 róż okrywowych, a także o jeden dorodny kasztanowiec.

Oba projekty zostały zainicjowane i przeprowadzone w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców Jachcic, które wyrażone zostały podczas głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.