Styczniowy repertuar Teatru Polskiego w Bydgoszczy – Noworoczna uczta dla miłośników sztuki

Początek nowego roku przyniesie mieszkańcom Bydgoszczy bogactwo kulturalnych doznań. Teatr Polski w Bydgoszczy ogłosił bowiem swoją propozycję na styczeń, prezentując różnorodny repertuar, który z pewnością przyciągnie wielu fanów sztuki teatralnej.

Startem do styczniowej ścieżki kulturalnej będzie ostatnia premiera tego miejsca – spektakl „Buka”, nakierowany przez Olę Turutię-Prasolovą. Nie jest to jedyna gratka, jaką teatr przygotował dla swojej publiczności. Kolejnym etapem będzie przedstawienie bazujące na autorskim dziele Julii Holewińskiej, zatytułowane „Ostatnie dni Eleny i Nicolae Ceaușescu”. Za reżyserię tego niezwykłego spektaklu odpowiada Wojciech Faruga.

Styczniowy wieczór uświetni również premiera niewątpliwie jednego z najważniejszych dzieł literatury światowej – „Hamleta”, pod dyrekcją Cezarego Tomaszewskiego. Będzie to prawdziwa perła w koronie artystycznych atrakcji tego miesiąca.

Jeszcze w listopadzie miała miejsce premiera spektaklu „Buka”, przygotowanego pod batutą Olgi Turutii-Prasolovej. Po trzech pokazach, już w pierwszym tygodniu stycznia, ten unikalny spektakl powróci na małą scenę TPB. W swojej twórczości autorzy skupiają się na HERstorii, przypisując postaci kobiecej pełną podmiotowość. Pozwala to jej wypowiedzieć się na różne tematy, a także ukazuje jej codzienne zmagania, nadzieje i zawody.