Święty Mikołaj rozdaje świąteczne prezenty dzieciom w szpitalu podczas wyjątkowej akcji "Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem"

Pod egidą Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, odbyło się niecodzienne wydarzenie zorganizowane w ramach inicjatywy „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem”, w którym główną rolę odgrywał Święty Mikołaj. Ta unikalna akcja związana była z jazdą Świętego Mikołaja po bydgoskich ulicach, mająca na celu przede wszystkim odwiedziny u małych pacjentów hospitalizowanych w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym noszącym imię Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy.

Szczególna inicjatywa „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem” realizowana była trzynasty raz, a jej organizatorami byli Caritas Diecezji Bydgoskiej i Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. Tego dnia (5 grudnia 2023 r.), „Święty Mikołaj” wraz ze swoim towarzystwem pojawił się na ulicach miasta, siedząc w specjalnie przygotowanym pojeździe.

Świąteczny konwój, który już szósty raz korzystał z asysty policyjnego radiowozu, wyruszył z siedziby Caritasu Diecezji Bydgoskiej. Kierunek jazdy konwoju był jednoznaczny – Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy.

Na miejscu, Święty Mikołaj wraz ze swoimi towarzyszami „Polfinem” i „Sercem Caritasu”, zostali ciepło powitani przez personel szpitala. Wizyta objęła wszystkich małych pacjentów, którym z całego serca życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Wizyta Świętego Mikołaja i jego przyjaciół była wyjątkowa, a ich obecność oraz rozdawane świąteczne upominki przyniosły uśmiech radości na twarzach małych pacjentów i ich rodziców.