Siódma edycja Wigilii Fordońskiej na odnowionym Rynku

Zbiorowe ubieranie choinki na zabytkowym Rynku w Fordonie, wędrówka razem z Damianem Amonem Rączką, świąteczne stoiska handlowe oraz koncerty kolędnicze – a na sam koniec niezwykła kolacja wigilijna pod gwieździstym niebem. W najbliższą sobotę, 9 grudnia, Stary Fordon serdecznie zaprasza do wspólnego, świątecznego świętowania.

Tradycyjne Święta wigilijne w Fordonie odbędą się już po raz siódmy. Tegoroczne obchody rozpoczną się na niedawno zmodernizowanym Rynku – jest to druga tego typu uroczystość na tym placu. Przy okazji wspomnieć warto, że podczas poprzedniej edycji uroczyście otwarto tam również nabrzeże przylegające do Wisły. Tegoroczna edycja to doskonała szansa, aby podziwiać efekty nowych inwestycji miejskich – między innymi 800-metrowego bulwaru nad Wisłą.

„Zachęcamy do udziału nie tylko mieszkańców Fordonu, ale także wszystkich bydgoszczan i nie tylko” – mówi Rafael Prętki, prezes Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu.

Wigilijne atrakcje potrwają przez cały ten wyjątkowy dzień. Zaczynają się o godzinie 11:00 – wtedy rusza świąteczny jarmark. Damian Amon Rączka, członek Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu, przewodniczy wycieczce (punkt zbiórki to ulica Fordońska 410), której tematem przewodnim są „Ślady wiślanej historii Fordonu od Wyszogrodu do portu”.