Biskup Krzysztof Włodarczyk spotkał się z młodymi uczniami w ramach projektu katechetycznego

Biskup Krzysztof Włodarczyk opowiedział o swoim życiu i drodze do kapłaństwa podczas spotkania z młodzieżą. Jak sam przyznał, w młodości marzył o karierze sportowca, jednak spotkanie z pewnym księdzem, którego postawa go zafascynowała, całkowicie zmieniło jego plany na przyszłość. Wówczas uświadomił sobie, że pragnie iść ścieżką duchownego.

Wizytę Biskupa Włodarczyka zorganizowano dla uczniów szóstej i siódmej klasy Szkoły Podstawowej numer 18 w Bydgoszczy. Spotkanie to było częścią diecezjalnego projektu katechetycznego pod nazwą „Od lat 20 diecezję bydgoską mamy i na 5+ wszyscy ją znamy”. Uczniowie, pod opieką swojej katechetki Izabeli Cedro-Ciborskiej, odwiedzili Katedrę św. Marcina i Mikołaja. Celem ich wizyty było bliższe zapoznanie się z postacią biskupa i jego pracą duszpasterską.

Projekt został stworzony na bazie przewodnika propozycji duszpasterskich, przygotowanego specjalnie na okres nowenny i obchodów 20-lecia diecezji. W projekcie uczestniczyli nauczyciele religii wraz z uczniami. Bp Krzysztof Włodarczyk podziękował za możliwość spotkania, podkreślając, że ściany Katedry były świadkami wielu ważnych wydarzeń duchowych i historycznych. Szczególnie podkreślił rolę Matki Pięknej Miłości, patronki miejsca i diecezji.