Ekologiczne inwestycje w urbanistyczną przestrzeń miasta: rozwój sieci dróg rowerowych

Aktualnie, sieć dróg rowerowych w naszym mieście stanowi imponującą ilość 137,5 km. W nadchodzących miesiącach nasze wysiłki skupią się na finalizacji kilku kluczowych projektów – kończymy budowę ścieżki rowerowej przylegającej do nowych mostów oraz finalizujemy odcinek dużej pętli Fordonu na osiedlu Tatrzańskim.

Oprócz tego, planujemy zainstalowanie dodatkowych 500 stojaków, które ułatwią rowerzystom bezpieczne przechowywanie ich jednośladów. Dodatkowo, przyjęliśmy strategię rozbudowy naszej sieci o niemal 6 km nowych tras rowerowych.

Z nadejściem wiosny, na tych świeżo wybudowanych drogach rozpocznie się kolejny etap rywalizacji o prestiżowy tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”.

Poprzedni rok okazał się niezwykle pomyślny dla rozwoju infrastruktury rowerowej. W ciągu tych dwunastu miesięcy powstało blisko 10 km nowych tras, co znacznie zwiększyło dostępność i komfort jazdy dla wielu rowerzystów. Nowe trasy wytyczono m.in. wzdłuż ul. Smukalskiej, Jeździeckiej, a także bulwarów nad Brdą i nad Wisłą w Starym Fordonie. Nie zapomniano także o kontrapasach w Śródmieściu.