Bydgoszcz przygotowuje się na kolejny etap rewitalizacji bulwarów

Kolejna faza odnowy bulwarów w Bydgoszczy jest już na horyzoncie. Umowę na realizację projektu podpisało ostatnio bydgoskie miasto. Obszar przemian znajduje się między ulicą Krakowską a Żabią, a także obejmuje Wyspę Św. Barbary znajdującą się w historycznej dzielnicy – Starym Mieście. To właśnie rewaloryzacja bulwarów została uznana przez mieszkańców Bydgoszczy za jedną z najistotniejszych inwestycji.

Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, zwraca uwagę na to, że rewitalizacja bulwarów to inwestycja kluczowa dla mieszkańców. Działania te wymagają konsekwencji i są podejmowane po starannych przygotowaniach oraz staraniu się o fundusze zewnętrzne. Każda taka inicjatywa jest przed rozpoczęciem konsultowana zarówno z ekspertami jak i samymi mieszkańcami miasta. Wynikiem tych działań są odnowione już fragmenty bulwarów, które stały się przestrzenią atrakcyjną dla wypoczynku jak również wygodnymi trasami dla cyklistów. Prezydent Bydgoszczy podkreśla, że te działania są częścią strategii miasta skierowanej ku wodzie.

Kolejny etap inwestycji nie zakończy działań miasta dotyczących rewitalizacji bulwarów. W planach jest jeszcze w tym roku rozpoczęcie prac nad kolejnym odcinkiem bulwaru rozciągającym się od ulicy Żabiej w stronę nowo budowanych mostów na ulicy Kazimierza Wielkiego.