Śmiertelne konsekwencje pożaru pół bliźniaka w miejscowości Murowaniec koło Bydgoszczy: 41-letnia kobieta nie przeżyła

W skutek tragicznego zdarzenia, które miało miejsce w niewielkiej miejscowości Murowaniec niedaleko Bydgoszczy, doszło do śmiertelnego pożaru pół domu bliźniaka. Wynikiem tej klęski była śmierć 41-letniej kobiety, a jej mąż oraz dwóch nastoletnich synów obecnie walczą o przetrwanie. Rodzina ta straciła wszystko, co posiadali. W odpowiedzi na ten dramatyczny incydent, sąsiedzi i przyjaciele rodziny zdecydowali się uruchomić zbiórkę pieniężną online.

Pożar wybuchł niespodziewanie w nocy czwartego stycznia, tuż po godzinie drugiej. Strażacy otrzymali zgłoszenie i natychmiast ruszyli do akcji. Kiedy dotarli na miejsce, połowa domu-bliźniaka zlokalizowanego przy ulicy Kolibra była już całkowicie spalona. Mimo starań służb ratunkowych, nie udało się uratować życia 41-letniej Małgorzaty. Jej mąż, Mariusz, doznał poważnych poparzeń i obecnie walczy o swoje życie w szpitalu w Gryficach. Ich dwaj nastoletni synowie są teraz pacjentami Szpitala Dziecięcego i potrzebują praktycznie wszystkiego, aby przetrwać.

W reakcji na tę tragedię, sąsiedzi zainicjowali zbiórkę pieniędzy online, aby pomóc poszkodowanej rodzinie, która straciła dosłownie wszystko w pożarze. Dotychczas, dzięki serwisowi zrzutka, udało się zebrać prawie 160 tysięcy złotych, co jest jednak tylko niewielkim procentem z zakładanej kwoty 800 tysięcy potrzebnych do pomocy rodzinie.