Cykl starć Enea Bydgoszcz Triathlon Pod Dachem

W sobotę mieliśmy okazję obserwować drugą odsłonę cyklu zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon Pod Dachem. Ta edycja, składająca się z sześciu konkurencji, rozpoczęła swoją aktywność w listopadzie 2023 roku i potrwa aż do maja 2024 roku.

Główną motywacją dla uczestników jest troska o utrzymanie dobrej formy fizycznej, możliwość zabawy i rywalizacji z innymi sportowcami. Ale dla niektórych, kluczowym aspektem jest również coroczna możliwość regularnego sprawdzenia swojej kondycji przed rozpoczęciem sezonu triathlonowego.

Zawody są organizowane miesięcznie, a miejsce ich przeprowadzenia to obiekty Centrum Rekreacji Astria Bydgoszcz. Wśród nich znajduje się nowoczesny basen o długości 50 metrów.

W ramach rywalizacji, uczestnicy muszą stawić czoła wyzwaniom supersprinterskiego dystansu, który obejmuje: pływanie na dystansie 300 jardów w basenie Astorii, jazda na rowerze stacjonarnym na odległość 8 km z pomiarem mocy oraz bieg na dystansie 3 km wzdłuż bulwarów nad Brdą.

Następnie, planowane są kolejne zawody z cyklu Triathlon Pod Dachem w Bydgoszczy, które odbędą się 24 lutego, 23 marca, 13 kwietnia i 11 maja.

Na koniec chcielibyśmy przypomnieć, że dziesiąta edycja Enea Bydgoszcz Triathlon odbędzie się 13-14 lipca 2024 roku. Co roku to wydarzenie przyciąga ponad 4 500 zawodników i blisko 25 000 widzów. Zauważmy, że aktualne ceny pakietów startowych obowiązują do końca stycznia.