Premiera spotkań o tematyce kolejowej w Bydgoszczy przyciąga 80 wystawców

10 stycznia, środa, w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym zainaugurowano pierwszą edycję spotkań kolej.net. Wydarzenie to zostało zorganizowane pod egidą Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei i zgromadziło 80 wystawców z różnych regionów kraju.

Dyrektor Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, Adam Musiał, podkreśla znaczenie kolei dla Bydgoszczy. Siedziba Izby znajduje się właśnie w tym mieście, co stanowiło motywację do organizacji tam pierwszego wydarzenia dla sektora kolejowego. Spotkanie było okazją do zaprezentowania działalności Izby, umożliwiło nawiązywanie kontaktów biznesowych oraz wymianę doświadczeń i wiedzy. 80 firm miało okazję prezentować swoje oferty w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym, które przyciągnęło mnóstwo gości.

Wszyscy wystawcy są członkami Izby, która zrzesza łącznie 369 członków – mówi Musiał. Na pierwszym spotkaniu uczestniczyło 80 z nich, ale plany na przyszłość są ambitne – chodzi o to, aby BCTW stało się miejscem kolejnych edycji spotkań i aby liczba wystawców wzrosła. Obecność 80 firm już teraz jest jednak uważana za sukces. Łącznie wydarzenie zgromadziło około 400 uczestników z branży kolejowej. Adam Musiał ma nadzieję, że formuła „table-top” spotkania spotka się z pozytywnymi opiniami uczestników.