Prace remontowe na moście Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zbliżają się ku końcowi

Przez pewien czas kierowcy mieli możliwość korzystania z odnowionego odcinka mostu Kazimierza Wielkiego znajdującego się w Bydgoszczy. Jednakże, ta część jest jedynie fragmentem całości, a prace renowacyjne nadal są prowadzone na starszym segmencie przeprawy. Mimo tego Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy uspokaja, zapewniając, że prace renowacyjne idą zgodnie z planem. Ponadto, istnieje możliwość, że sprzęt budowlany zostanie przeniesiony w pobliżu, ponieważ niedawno rozstrzygnięto przetarg dotyczący remontu torowiska przy ulicy Toruńskiej.

Kierowcy mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ teraz mają swobodny dojazd z Fordonu do centrum Bydgoszczy i z powrotem. Na początku grudnia poprzedniego roku udostępniono do użytkowania obie strony ulicy Fordońskiej. Pojazdy mogą teraz używać nowego segmentu mostu nad rzeką Brdą, który jest również dostępny dla tramwajów.

Jako część całego przedsięwzięcia, trwał również przez prawie dwa lata remont trasy tramwajowej pomiędzy Perłową a Szarymi Szeregami, jak również węzła tramwajowego znajdującego się na skrzyżowaniu ulic Toruńskiej i Perłowej. Tramwaje wróciły do regularnej eksploatacji 9 grudnia.

Na mostach nadal pracują pracownicy budowy, którzy są zaangażowani w renowację drugiego, starszego skrzydła przeprawy. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy zapewnia, że mimo niekorzystnych warunków pogodowych, prace są kontynuowane i ich zakończenie jest coraz bliżej.

Aktualnie prowadzone są prace remontowe na dotychczasowej przeprawie mostowej, a także docelowe najazdy na obiekt. Jeszcze do wykonania jest droga dojazdowa do uczelni oraz wyjazd na pobliskie bulwary.