Zakończenie prac budowlanych przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2: Nietypowa scena i odnowiona elewacja

Ciekawy projekt architektoniczny został niedawno ukończony przy ulicy Leszczyńskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie Młodzieżowego Domu Kultury nr 2. To unikalna scena, która powstała w nowo wybudowanej części obiektu, zdobi teraz jego wnętrze.

Scena zlokalizowana jest w pobliżu odnowionej siłowni, która teraz jest przystosowana do organizowania różnych eventów sportowych i rekreacyjnych. Co ciekawe, to nie jest typowa scena – publiczność może oglądać przedstawienia zarówno z wnętrza budynku, jak i na zewnątrz, dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu w postaci drzwi przesuwnych. Dodatkowo, dla komfortu uczestników wydarzeń, do dyspozycji oddano nowe zaplecze sanitarne.

Nie tylko wnętrze MDK nr 2 doczekało się remontu. W ramach inwestycji odświeżono również elewację zewnętrzną, wymieniono okna i drzwi. Scena nie będzie służyła jedynie celom artystycznym – planuje się tu również organizowanie treningów i zawodów dla miłośników szachów oraz tenisa stołowego, którzy rozwijają swoje pasje właśnie w tym miejscu. Wybór tej inwestycji został dokonany przez mieszkańców podczas głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski, a jej realizacja pochłonęła ponad 1 mln złotych. Już niebawem pierwsze wydarzenia zostaną zorganizowane w odnowionych wnętrzach, które dodatkowo zostały wyposażone w nowe sprzęty.

W sąsiadującym z Młodzieżowym Domem Kultury jordanowskim ogrodzie, miasto przeprowadziło modernizację urządzeń. Nową atrakcją jest duży zestaw do zabawy dla dzieci, mający formę zamku, który posiada wiele elementów mających na celu rozwój sprawności i kreatywności najmłodszych mieszkańców.