35-latek z Bydgoszczy zatrzymany za serię włamań do maszyn rolniczych

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odnotowali sukces, zatrzymując 35-letniego mężczyznę, który specjalizował się w przestępstwach polegających na włamaniu do maszyn rolniczych. Łączna wartość uszkodzeń i skradzionych elementów osprzętu rolniczego przez tego mężczyznę wynosi około miliona złotych. Obecnie sprawca jest pod aresztem, natomiast śledztwo nadal jest prowadzone przez policję.

Odpowiedzialni za zwalczanie przestępczości majątkowej funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zdołali zatrzymać mężczyznę, który specjalizował się w włamaniach do maszyn rolniczych. Nielegalne działania tego 35-latka spowodowały straty rzędu miliona złotych. Zanim jednak doszło do zatrzymania, policja musiała poświęcić wiele tygodni na zbieranie informacji, analizę dowodów oraz gromadzenie danych, co skumulowane z wieloma godzinami obserwacji, zaowocowało pożądanym wynikiem.

Niewielka wieś w pobliżu Tucholi padła ofiarą jednego z włamań mężczyzny, co zwróciło uwagę funkcjonariuszy wydziału kryminalnego. W rezultacie intruzji do ciągnika rolniczego, pokrzywdzony stracił system GPS wraz z nawigacją o wartości przekraczającej 60 tysięcy złotych – informuje młodszy inspektor Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.