Zatrzymanie w Bydgoszczy: 35-latek podejrzany o produkcję fałszywych sterydów na sprzedaż

W Bydgoszczy siły porządkowe zakończyły działalność 35-letniego mężczyzny, podejrzewanego o fabrykację nielegalnych sterydów i testosteronu przeznaczonych do dystrybucji. Zatrzymanie miało miejsce pod egidą miejskiej Komendy Policji, a skuteczność operacji podkreśla młodszy aspirant Krzysztof Bratz, który zapewnia, że wartość czarnorynkowa tych substancji przekracza ćwierć miliona złotych.

Policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej zlokalizowali mężczyznę, mieszkańca Bydgoszczy, który był powiązany ze środowiskiem pseudokibiców lokalnego klubu sportowego. Podejrzenia funkcjonariuszy skupiały się na faktach wskazujących, że mógł on przechowywać w swoim domu narkotyki oraz duże ilości leków – sterydów. Zdecydowali się sprawdzić te informacje i udali się do jego miejsca zamieszkania. W okolicy miejsca zamieszkania natrafili na podejrzanego spacerującego po ulicy. Po potwierdzeniu tożsamości, ruszyli wraz z nim na przeszukanie jego domu.

Na początku przeszukania, w mieszkaniu zatrzymanego odkryto 15 g marihuany i 35 g narkotyku o nazwie 2CB. Rozszerzając przeszukanie na pomieszczenia piwniczne, funkcjonariusze natrafili na ślady sterydów i testosteronu. Łącznie zabezpieczono 2064 ampułki, 210 paczek oraz 205 tabletek zawierających substancje wyprodukowane przez podejrzanego.

Ekspertyza ocenia, że wartość czarnorynkowa zabezpieczonych substancji osiąga pułap nie niższy niż 250 tys. zł. Wszystkie zabezpieczone materiały zostały przekazane do analizy w laboratorium policyjnym.

Dodatkowo, podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, policjanci znaleźli gotówkę oraz dokumenty tożsamości zgłoszone wcześniej jako utracone.