Zmiany w polityce finansowania samorządów ogłoszone przez wicepremiera Gawkowskiego

Wicepremier Krzysztof Gawkowski, podczas spotkania w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, wspólnie z wiceministrem Pawłem Olszewskim, ogłosił koniec czasów, kiedy finansowe wsparcie otrzymywały wyłącznie te gminy i regiony, które cieszyły się przychylnością rządu. Wszystkie inne jednostki samorządowe pozostawały pomijane. Ta niekorzystna praktyka ma się teraz zakończyć.

Krzysztof Gawkowski, posiadający na swoim koncie mandat poselski z okręgu bydgoskiego jako przedstawiciel Lewicy, pełni obecnie funkcję odpowiedzialną za ministerstwo cyfryzacji. W Bydgoszczy zjawił się razem z Pawłem Olszewskim, który jest liderem listy Krajowej Ochotniczej Komisji Wyborczej. Spotkanie odbyło się z wojewodą Michałem Sztyblem oraz prezydentem Rafałem Bruskim.

Gawkowski podczas konferencji prasowej zapewnił, że nadejdą zmiany w traktowaniu samorządów. Nie będzie już podziału na lepsze i gorsze – wszystkie będą miały równe szanse na otrzymanie wsparcia zarówno od Urzędu Wojewódzkiego, jak i z funduszy europejskich. Tę nową strategię wicepremier wyraził z satysfakcją, zaznaczając przy tym, że nie tak dawno temu jedynym miejscem, gdzie mógł spotkać się z dziennikarzami był parking UW.