Zmiany w Urzędzie Miasta Bydgoszczy: Łukasz Krupa nowym zastępcą prezydenta

Wraz z nadejściem Nowego Roku, 4 stycznia, prezydent Rafał Bruski podjął decyzję o powołaniu na stanowisko swojego zastępcy Łukasza Krupę. Przed objęciem nowej roli, Krupa pełnił funkcję dyrektora Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Bydgoszczy (UMB).

Bydgoszczanin z urodzenia, Łukasz Krupa, jest dumny ze swoich korzeni. Swoją edukację rozpoczął w renomowanym VII Liceum Ogólnokształcącym imienia Janusza Kusocińskiego w Bydgoszczy. Jego dalsza ścieżka edukacyjna prowadziła przez Wydział Budownictwa Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy, gdzie zdobył wiedzę z zakresu zarządzania i marketingu (obecnie uczelnia ta znana jest jako PBŚ). Kontynuował naukę na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, kierunek ekonomia. Swoje kompetencje poszerzył także dzięki podyplomowym studiom z rachunkowości na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiom MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Był również posłem VII kadencji.

Krupa od 2017 roku pełnił funkcję Dyrektora Biura w Stowarzyszeniu Metropolia Bydgoszcz. W 2018 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego wybrali go na radnego Sejmiku Województwa, gdzie objął stanowisko wiceprzewodniczącego tej instytucji. Przez ostatnie pięć lat dał się poznać jako skuteczny dyrektor Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą UMB. Niedługo, bo już w kwietniu tego roku, Łukasz Krupa będzie obchodził swoje 43 urodziny. Prywatnie jest mężem i ojcem dwóch córek.