Nowa siedziba Akademii Muzycznej w mieście. Inwestycja, która zgodnie z planem ma zostać ukończona jesienią 2025

W przestrzeni miasta, ograniczonej ulicami Kamienną, Gdańską i Chodkiewicza, na prawie trzech hektarach ziemi, powstaje nowy kampus Akademii Muzycznej przy ulicy Paderewskiego 34. Ta znacząca inwestycja, która jest jedną z niewielu w mieście realizowanych zgodnie z założonym harmonogramem, ma zostać oddana do użytku w jesieni 2025 roku.

Na budynku już pojawiła się wiecha, symbolizująca osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcji, a intensywne prace budowlane postępują w takim tempie, że wyznaczony termin zakończenia wydaje się być realny.

Hala główna nowego gmachu Akademii Muzycznej będzie składać się z ośmiu pięter. W jego wnętrzu znajdą się cztery sale koncertowe, każda o innym charakterze: symfoniczna mogąca pomieścić 420 osób, teatralno-operowa dla 200 widzów, kameralna dla 150 oraz organowa dla 50 słuchaczy. Prócz tego zaplanowano również przestrzeń na sale prób oraz pokoje dydaktyczne. Dodatkowo, obiekt będzie wyposażony w restaurację oraz akademik.

Niezaprzeczalnym atutem nowego kampusu będzie dwuhektarowy park, który stanie się integralnym elementem całego projektu. Wśród jego atrakcji znajdzie się oczko wodne, czyli duża glinianka, która od dawna istnieje w tym miejscu. Projektanci umiejętnie wkomponowali jej piękno w całość koncepcji, co doskonale widać na zdjęciach wykonanych dronem.