Trzy osoby zatrzymane przez policję pod zarzutem oszustwa "na policjanta"

Kadra Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odnotowała sukces, aresztując trzy osoby, które podejrzewane są o przeprowadzenie oszustwa metodą „na policjanta”. W wyniku ich działalności, jeden z mieszkańców Bydgoszczy stracił 50 tysięcy złotych, które przelał na wskazane przez nich konto, sądząc, że jest to jedyne bezpieczne miejsce dla jego środków finansowych.

Jednostka Kryminalna Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, na podstawie zebranych informacji, przypuszczała, że na terenie miasta może dojść do niebezpiecznego przestępstwa. Dotarli do ofiary – człowieka, który uwierzył w fałszywą akcję wymierzoną w bank i przelał swoje oszczędności na konto kontrolowane przez przestępców. Zaalarmowany przez osobę udającą funkcjonariusza o groźbie utraty pieniędzy na swoim koncie bankowym, mężczyzna zdecydował się przelać 50 tysięcy złotych na podane przez „policjanta” konto. Mimo to, środki zostały zablokowane.

Gdy ofiara zgłosiła złamanie prawa, funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy niezwłocznie podjęli działania. Udało im się namierzyć miejsce, gdzie oszuści planowali wypłacić zdobytą gotówkę – Szczecin. Z pomocą policjantów z tamtejszej Komendy Wojewódzkiej, udało się zatrzymać trzech podejrzanych podczas próby wypłaty pieniędzy z banku. Wśród aresztowanych znalazły się dwie kobiety i mężczyzna, w wieku 20, 22 i 41 lat. Po zatrzymaniu, podejrzani zostali przetransportowani do Bydgoszczy i umieszczeni w areszcie.