Wysiłki na rzecz odbudowy zniszczonej Fabryki Lloyda w Bydgoszczy

Bydgoska Fabryka Lloyda, która uległa zniszczeniu w wyniku pożaru, ma szansę na ponowne powstanie. Jej właściciele, zainspirowani wsparciem przyjaciół i aktywnością lokalnej społeczności, podjęli się trudu odnowienia tego znaczącego dla miasta miejsca. W tym celu prowadzona jest internetowa zbiórka pieniędzy. Planowane na ten weekend wydarzenie odbyło się w alternatywnej lokalizacji. Wspominamy emocje związane z niezrównanymi koncertami i eventami, które miały miejsce w Fabryce Lloyda.

Nadal nie ma pewności co do przyczyn pożaru, który strawił bydgoską Fabrykę Lloyda. Śledztwo bada różne możliwości. Właściciele skupili jednak swoje działania na odbudowie obiektu i utrzymaniu jego ducha. Podkreślają, że najważniejsze jest dla nich dobro zespołu pracującego przy organizacji imprez. Wydarzenie planowane na ostatni weekend odbyło się zgodnie z planem, jednak przeniesione zostało do Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego. Jednocześnie poszukują nowych partnerów do współpracy przy organizowaniu przyszłych wydarzeń, rozważając m.in. możliwość wykorzystania przestrzeni Hali Targowej.

Bydgoska Fabryka Lloyda była miejscem o wielkim znaczeniu dla mieszkańców miasta. Było to miejsce emocjonujących koncertów, dużych eventów i niezapomnianych imprez. Zebraliśmy zdjęcia z najbardziej pamiętnych momentów. Przyłączcie się do wspomnień i przeżyjcie te wyjątkowe chwile raz jeszcze.